Στο πλαίσιο των προγραμματισμένων δράσεων που αφορούν στον Σχολικό Επαγγελματικό Προσανατολισμό των παιδιών, υλοποιήθηκε στο σχολείο, την Τρίτη 21 Μαρτίου 2023, ενημερωτική συνάντηση των μαθητών/τριών όλων των τάξεων με τον υπεύθυνο Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού της ΔΔΕ Μεσσηνίας, κο Παναγιώτη Πετρόπουλο. Ο κύριος Πετρόπουλος απάντησε σε όλες τις ερωτήσεις των παιδιών και εξήγησε όλες τις προοπτικές που ανοίγονται μπροστά τους, σε θέματα επιλογής κατεύθυνσης σπουδών και συγκεκριμένων σχολών. Η δράση αυτή έγινε σε συνέχεια στοχευμένου τεστ ικανοτήτων, που διεξήχθη σε όλους/όλες τους/τις μαθητές/τριες. Ευχαριστούμε θερμά τον κύριο Πετρόπουλο, για την προθυμία την οποία επιδεικνύει κάθε φορά, να ανταποκριθεί στις ανάγκες των παιδιών μας.

Δράσεις Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού στο Ημερήσιο Γενικό Λύκειο Πύλου